Konferencja „Niewidzialni – sytuacja osób z niepełnosprawnością po ukończeniu edukacji”

Podczas zorganizowanej przez Spektrum Konferencji „Niewidzialni – sytuacja osób z niepełnosprawnością po ukończeniu edukacji” poruszany był temat pracy, mieszkalnictwa, a tym samym samodzielności (na miarę możliwości) osób z niepełnosprawnością. Była to kontynuacja tematów podejmowanych przez stowarzyszenie w bieżącym roku. Na koniec panel dyskusyjny i próba odpowiedzi na pytanie – jak sytuacja przedstawia się w Raciborzu i co można zmienić ? Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Michał Woś i Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Dariusz Polowy – Prezydent Miasta Racibórz. Partnerami były Wodociągi Raciborskie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciborzu oraz Inspektorat ZUS w Raciborzu. Szczególne podziękowania dla prelegentów: Urszula Kubicka-Formela, Aldona Woźniarska, Roksana Pytlik, Kasia Rożek, Małgorzata Banyś, Beata Rumniak oraz Edward Bolak – za przyjęcie zaproszenia do udziału w konferencji i podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Patronatem medialnym konferencję objęli naszraciborz.plraciborz.com.pl Raciborski Portal Internetowynowiny.pl oraz Raciborska Telewizja Kablowa🙂

Konferencja odbyła się jako jedno z działań projektu „Wychodzimy z czterech ścian” współfinansowanego ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Komitet do spraw Pożytku Publicznego#NOWEFIO#Wychodzimyzczterechścian

Dodaj komentarz